makijaż_2Makijaż to nasza druga skóra i nie ma chyba kobiety, która wyszłaby bez niego do pracy czy na spotkanie. Za jego sprawą nabieramy ładnego wyglądu a tym samym pewności siebie. Nie każdy jednak makijaż upiększa, nie każdy jest odpowiedni dla naszego rodzaju urody, nie każdy jest trwały. Poznaj kilka cennych informacji na jego temat.

W makijażu nie chodzi o ilość użytych kosmetyków lecz o ich umiejętne zastosowanie. Znawczyni makijażu znają wiele cennych wskazówek, które wykorzystują każdego dnia i osiągają dzięki nim zadowalający efekt w postaci ładnego i trwałego makijażu.

Chcąc wykonać makijaż musimy przygotować skórę, a zatem oczyścić ją przy użyciu preparatu do demakijażu. Kiedy skóra pozbawiona jest nadmiaru sebum, zanieczyszczeń czy resztek makijażu, należy nanieść na nią krem a następnie odczekać kilka minut, aby jego składniki wniknęły w głąb skóry. Dopiero teraz przejść można do kosmetyków kolorowych.

Makijaż rozpoczynamy od nałożenia podkładu, który powinien stapiać się z naturalnym kolorem skóry, co zapobiegnie powstaniu efektu maski. Następnie skórę muskamy pudrem, który przedłuży trwałość podkładu.
Przechodzimy do makijażu oczu, wobec czego mamy ogromne pole do popisu. Do dyspozycji mamy bowiem rozmaite kolory cieni do powiek, eyelinery, ołówki czy tusze do rzęs. W zależności od tego, gdzie się wybieramy (do pracy, na spotkanie, na imprezę) sięgamy po delikatne lub mocniejsze kolory.
Nie zapomnijmy również o różu czy pudrze brązującym, który nada naszej twarzy pięknego wyglądu oraz o błyszczyku czy pomadce, które są niczym postawienie kropki nad literą „i”.

Makijaż – cenne wskazówki
W trakcie wykonywania makijażu warto korzystać z rad osób, które z makijażem mają do czynienia każdego dnia i to znacznie szerzej, aniżeli my same. Styliści i kosmetyczki wykorzystują bowiem, poza fachowym sposobem wykonywania makijażu wiele trików, które stosować możemy również przed własnymi lustrami.