Porada dla ludzi z chorobami serca na dłuższe podróże.

Latem, oraz przede wszystkim w ciągu wakacyjnych wyjazdów, mogą pogłębić się dolegliwości sercowo-naczyniowe. Zastosowanie prostej gimnastyki pomoże ci przetrzymać trudy podróży. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować się do wyjazdu, kiedy cierpisz na chorobę serca.

Osoby z chorobami serca powinny zanim wyjadą gdzieś na wakacje oszacować formę swojego zdrowia, i dodatkowo wziąć pod uwagę zalecenia lekarza dotyczące miejsca odpoczynku i sposobu podróżowania.

Dalekie podróże niejednokrotnie wiążą się ze zmianą warunków klimatycznych i z nagłymi wahaniami ciśnienia oraz temperatury. Osoby pracujące, które cierpią na schorzenia sercowo-naczyniowe, i decydujące się na wakacje, mogą odczuć w czasie wyjazdów zaostrzenie niektórych dolegliwości.

Wysokie temperatury bądź gwałtowne zmiany ciśnienia dla osób z chorobami układu krążenia mogą stanowić niebezpieczeństwo. Upały oraz długotrwałe podróże mogą przysporzyć osłabienie organizmu, zaś zbyt duży wysiłek może przyczynić się do zawału serca.

Nie oznacza to, że powinno się rezygnować z wyczekiwanego urlopu. Lato to najlepsza czas, aby odprężyć się od pracy, szefa oraz codziennych obowiązków. Wybierając się na dłuższy odpoczynek, należy trzymać się kilku prostych zasad, które pomogą uniknąć powikłań ze strony układu krążenia.polocard2

Cierpisz na chorobę serca i nie wiesz, co zrobić? Oto kilka porad.

  • Odwiedź lekarza przed wyjazdem
    Ludzie którzy planują urlop powinni skorzystać z porady kardiologicznej. Wskazane jest skonsultować się ze specjalistą w zakresie ewentualnych dodatkowych badań, które wykluczą przeciwwskazania do wyjazdu. Ze względu na specyfikę odwiedzanego miejsca, doktor może dodatkowo zmienić zalecane leki albo ich dawkowanie. Dobrym lekiem jest Polocard.
  • Gimnastykuj się w czasie podróży
    Istnieje niezwykle mało chorób, które wykluczają podróże. Na przykład, zaleca się odłożenie wyjazdu, bądź lotu na okres dwóch tygodni od chwili przebycia zawału serca. Przyjmuje się, iż jeżeli chory pokona jedno piętro schodów, to dodatkowo zniesie trudy podróży lotniczej. Pozostawanie w bezruchu wpływa jednakże niekorzystnie na krążenie krwi oraz sprzyja powstaniu zakrzepów, wobec tego co jakiś czas wstań z miejsca i poruszaj się. Trzeba posiadać na sobie luźną ciuchy nieuciskającą w pasie i pamiętać o piciu odpowiedniej ilości płynów.