pedicureKlasyczny french pediciure jest jak najbardziej odpowiedni, podobnie jak pomalowanie końcówek paznokci nie na białym lecz kolorowym lakierem.
Lato to okres wyjątkowy, dlatego wakacyjny makijaż powinien być kolorowy. Dajmy temu wyraz malując paznokcie u stóp w kolorach intensywnych, które poprawią nasze samopoczucie.

Czynności ku osiągnięciu pięknych stóp

By móc cieszyć się pięknym wyglądem stóp musimy wykonać kilka czynności.
W pierwszej kolejności wykonujemy kąpiel stóp.
Moczymy nogi w wodzie z mydłem lub preparatem do kąpieli stóp. Dobrze sprawdza się jako dodatek sól lub kilka kropel olejku aromatycznego. W ten sposób stopy są nie tylko zmiękczone, ale również wypoczęte i zrelaksowane.

Po kąpieli czas na złuszczanie. Wiele osób wykonując peeling ciała pomija stopy, a im także jest on potrzebny., gdyż podobnie jak łokcie, na ich powierzchni naskórek rogowacieje dość intensywnie. Złuszczanie powinno być wykonane poprzez kilkuminutowy masaż stóp. W miejscu, gdzie naskórek jest twardy, czyli głównie na piętach można wspomóc się pumeksem.

Kiedy stopy są już odświeżone i pozbawione warstwy martwego naskórka warto wklepać w nie maseczkę do stóp. Jest ona polecana szczególnie tym, których stopy są suche i szare.
Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, po które warto sięgnąć adekwatnie do indywidualnych potrzeb.

Na tym jednak nie koniec. Teraz czas na krem do stóp i paznokci. Stopom, o które dbasz systematycznie wystarczy krem nawilżający, który w połączeniu z kilkuminutowym masażem da jeszcze lepsze rezultaty.

Nadanie kształtu paznokciom to kolejny krok ku ładnemu wyglądowi stóp. Do ich obcięcia można użyć cążków lub nożyczek do paznokci. Ważne, by nie były tępe, bo takie przyczynią się do rozdwojenia płytki. Jeśli paznokcie nie wymagają mocnego skracania wystarczy je przypiłować pilnikiem nadając im lekko zaokrąglonego kształtu, czyli tak zwanej linii uśmiechu.
Paznokci u stóp nie należy opiłowywać mocno po bokach, gdyż przyczynia się to do wrastania płytki. Z tego powodu paznokcie stóp powinny mieć kształt kwadratowy.

Kiedy paznokcie mają już pożądaną długość, warto jeszcze drewnianym patyczkiem odsunąć skórki. Jeśli są twarde zabieg ten można poprzedzić preparatem do usuwania skórek, który je rozpuści.

Odżywianie i malowanie to już ostatni etap wykonania właściwego pedikiuru.
Przed pomalowaniem paznokci lakierem warto płytkę wzmocnić nakładając warstwę odżywki. Jeśli lakier ma intensywny kolor zapobiegniemy tym samym odbarwienia się paznokci.
Po wyschnięciu odżywki pora na lakier. By łatwiej było Ci go nanosić warto, najlepiej jeszcze przed pomalowaniem paznokci odżywką, nałożyć na stopy separatorki.
Nakładając dwie warstwy lakieru pamiętajmy o tym, by drugą położyć dopiero po wyschnięciu pierwszej.