czyszczenie twarzyOczyszczenie twarzy, co najmniej dwa razy dziennie to podstawa, by zachować zdrowy i świeży wygląd skóry. W ciągu dnia gromadzą się na niej zanieczyszczenia z otoczenia, sebum, pot, pozostałości po kosmetykach a to wszystko doprowadza do zatykania się porów, przez co skóra nie może prawidłowo oddychać. Tylko czysta, oczyszczona z toksycznych składników skóra ma możliwość pełniejszego przyswajania składników odżywczych.

Nie każda jednak kobieta dba dostatecznie o oczyszczanie twarzy, stąd tak wiele problemów skórnych, jak twierdzą dermatolodzy. Zatem, jak widać, problem tkwi w niewiedzy.

Duże znaczenie w zachowaniu zdrowej skóry odgrywa tu nie tylko częstotliwość oczyszczania, dobrze dobrany kosmetyk oraz technika. Każdy rodzaj skóry potrzebuje kosmetyków z innymi składnikami. Decydując się, dlatego na kosmetyki oczyszczające kierować należy się przede wszystkim tym, do jakiej cery są polecane.

Kremowa konsystencja jest idealna dla cery suchej, podczas gdy preparaty na bazie olejków są lepsze dla skóry normalnej i mieszanej. Kosmetyki bezzapachowe, bezalkoholowe są natomiast najlepsze dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień, alergicznej.

Do oczyszczania twarzy nie poleca się używania zwykłego mydła. Skóra twarzy jest wrażliwa i delikatna, ma lekko kwaśny odczyn, mydło z kolei zawiera wiele składników alkalizujących. Pod wpływem mydła skóra niszczy się i traci odporność.

Pamiętajmy, zatem, iż oczyszczanie twarzy je podstawą do osiągnięcia pięknej i zdrowej twarzy. Tylko na takiej uśmiech jest jeszcze piękniejszy.

źródło: uroda-wdziek.pl