paznokcieLato to okres który na szczęście zbliża się nieubłaganie a w czasie którego powinniśmy wybierać kolorowe stroje, buty, dodatki. Ten ciepły czas powinien znaleźć odzwierciedlenie również w doborze kosmetyków. I o ile ciepło, zwłaszcza w ciągu dnia, nie sprzyja malowaniu się, rezygnować nie powinnyśmy z możliwości, jaką dają nam najnowsze palety lakierów do paznokci.

Latem kolor triumfuje, toteż nie rezygnujmy z kolorowych lakierów do paznokci. Fiolet, turkus, pomarańcz, zieleń, żółć – paleta barw jest ogromna i warto z niej korzystać możliwie często i możliwie najpełniej. Kolor nie musi pasować do bluzki czy sukienki. Może stanowić o swojej odrębności i indywidualności – dajmy sobie szansę na odrobinę szaleństwa i wykorzystajmy do tego okres wiosenno-letni możliwie najpełniej!

Przed pomalowaniem paznokci pamiętajmy o tym, że widoczny, nawet pastelowy kolor, zwraca uwagę innych na nasze dłonie. Nie rezygnujmy jednak z tego zabiegu, bowiem o wypielęgnowane dłonie powinniśmy zadbać niezależnie od pory roku czy koloru naniesionego na płytkę.
Przygotowując zatem paznokcie do pomalowania dokładnie je wymoczmy, następnie usuńmy skórki, wypiłujmy nadając każdej płytce jednakowy kształt i długość i dopiero wówczas przystąpmy do malowania płytki.

Jaki kolor wybrać?
Jesień i zima to okres, w którym dominują kolory stonowane, zatem nie sięgajmy po nie również w okresie intensywnego działania słońca.
W palecie kolorów klasycznych pozostają czerwień i czerń, jednak wiosną i latem starajmy się korzystać z innych kolorów.
Modny pozostaje nadal french, jednak w wersji wiosenno-letniej postawmy na kolory żywe, w tym wrzosy, żółty, pomarańcze.
Odradza się stosowania takich samych kolorów na dłoniach oraz stopach. Komponujmy kolory nie bojąc się eksperymentować.