Do tej pory opisywaliśmy produkty marki La Roche Posay Effalcar które raczej można było zaliczyć do łagodniejszych. Kremy do codziennego użytkowania, wspierające toniki, płyny micelarne czy też „zwykłe” żele do mycia. Większość z nich, nie wymagała jakiegoś specjalnego dawkowania. W typ wpisie przybliżymy produkty, przy których jest z goła inaczej – są to mocne dermokosmetyki które dają piorunujące efekty, jednak należy ich używać z rozwagą i bezwzględnie z zaleceniami zawartymi w ulotce!
Effaclar Duo to w zasadzie najbardziej znany produkt należący do tej linii kosmetyków. Badany w wielu krajach, osiągnął skuteczność powyżej 90% zadowolonych użytkowników. Jest to hipoalergiczny krem zwalczający niedoskonałości skórne, ze  szczególnym uwzględnieniem trądziku. Zawiera opatentowaną przez La Roche Posay składnik aktywny Ceramid Procerad, który odpowiada właśnie za zwalczanie przebarwień potrądzikowych.  Należy, w zależności od tego jak intensywny jest trądzik, żel powinno się stosować raz, dwa razy dziennie. Zaleca się stosowanie na twarz oczyszczoną żelem marki Effalcar. Kuracja może trwać powyżej czterech tygodni oraz może się zdarzyć, iż na samym początku stan skóry ulegnie chwilowemu pogorszeniu.
Effaclar A.I. to tak zwany „ukierunkowany korektor zmian skórnych”, czyli po prostu preparat stosowany miejscowo. Dzięki temu preparatowi, można znacząco przyspieszyć wchłanianie niedoskonałości, dzięki czemu możliwym jest zapobieganie powstawaniu związanych z nimi blizn i innych śladów. Za działanie antybakteryjne odpowiedzialny jest pirokton olaminy oraz glycacil, które oczyszczają źródło bakterii.  Dodatkowo, praparat zawiera mikro-peeling LHA oraz wodę termalną z miejscowości La Roche Posay, dzięki czemu proces regeneracji skóry jest znacząco przyspieszony, a skóra nawilżona. Preparat stosuje się miejscowo i można go użyć przed nałożeniem makijażu.

Effaclar AI