masażPiękne piersi to piersi zadbane, bez względu na to czy są duże, czy małe. Od młodych lat każda dziewczyna, a później i kobieta powinna pamiętać o utrzymywaniu wyprostowanej sylwetki i o tym, by nie garbić się, gdyż zaokrąglone piersi to zapadnięty biust.

By zachować piękny i jędrny biust należy utrzymywać prostą sylwetkę oraz ćwiczyć. Wystarczy kilka ćwiczeń każdego dnia, by wpłynąć na poprawę naszego wyglądu.

Ćwiczenia poprawiające wygląd piersi:
Ćwiczenie 1
stojąc, kładziemy dłonie na ramionach i w takiej pozycji wykonujemy 30 krążeń do przodu, powtarzamy serię 30 powtórzeń, tym razem do tyłu.
Ćwiczenie 2
stojąc, zginamy ręce w łokciach, które podnosimy na wysokość klatki piersiowej, łokcie na zewnątrz. Rękoma wykonujemy wypady w tył, wykonujemy 30 powtórzeń.
Ćwiczenie 3
w dwie ręce bierzemy litrowe butelki napełnione wodą. Wyprostowane ręce unosimy w górę do wysokości klatki piersiowej. Ćwiczenie powtarzamy 30 razy.

Kosmetyki pielęgnujące piersi
te Panie, które zdecydowały się na sięgnięcie po kosmetyki do pielęgnacji piersi nie rezygnują już z ich stosowania. Zawierają w swoim składzie cenne składniki, między innymi żele oraz kremy pielęgnacyjne, które zawierają silikon, prowitaminę B, wyciągi ziołowe. Kosmetyki do pielęgnacji biustu są także doskonałe do uelastyczniania dekoltu.

Masaż piersi
W poprawie wyglądu piersi pomaga także masaż, który je uelastycznia. Warto wykonywać go przy porannym i wieczornym prysznicu, gdyż strumień wody ma silne działania pobudzające. Zaleca się wykonywanie masażu przy wykorzystaniu naprzemiennie, zimnego i ciepłego strumienia wody i co ważne, zastosowanie ruchów okrężnych.

Ciąża i karmienie a pielęgnacja piersi
Wiele kobiet obawia się o kondycję i wygląd piersi po ciąży i karmieniu. Zasady ich pielęgnacji pozostają bez zmian, z tą tylko różnicą, że muszą być bardziej intensywne. Podczas ciąży piersi powiększają się, a to może spowodować powstanie rozstępów. By ich uniknąć watro zatem zaopatrzyć się w specjalne preparaty dla kobiet w ciąży, które ochronią przed ich powstaniem. Kobiety, które obawiają się powstania niedoskonałości skór pocieszamy, te, które dbają o swoje ciało, stosując kosmetyki i masaże wodne bardzo rzadko mają problem z rozstępami