manicure japońskiManicure japoński
Kolejną nowością kosmetyczną jest manikiur japoński. Polega on na wtarciu w płytkę specjalnej pasty, która zatrzymuje wodę przyspieszając tym samym regenerację płytki w kontakcie z witaminami a następnie pudru, który zatrzymuje substancje odżywcze dostarczone w paście, chroni przed czynnikami zewnętrznymi oraz detergentami.
Następnie przechodzi się do polerowania, dzięki któremu płytka nabiera perłowego połysku, który utrzymuje się nawet do dwóch tygodni.
Cena takiego manikiuru wynosi około 50 zł.
Manikiur japoński jest manikiurem, którego nie powinno wykonywać się często a to z racji konieczności polerowania płytki. W trakcie takiego zabiegu płytka staje się cieńsza, wobec czego osłabia się.

Z nowości dostępnych na rynku na uwagę zasługuje pachnąca linia lakierów do paznokci marki Revlon, których zapach uaktywnia się po kilku minutach po aplikacji kosmetyku na płytce i utrzymuje się około dwóch dni.
W jego składzie znajdują się wyrównujące powierzchnię płytki oraz wydobywające głębię koloru proteiny jedwabiu.
Sięgnąć warto również po lakiery graffiti dające wiele możliwości czy peny Ollie nails, o których więcej w internecie.
Na uwagę zasługuje również preparat Complete Salon Maniucure marki Sally Hansen, który łączy w sobie aż pięć preparatów: bazę, utwardzacz, odżywkę wzmacniającą, lakier do paznokci i kolejny utwardzacz.
Pomalowanie nim paznokci daje efekt uzyskania profesjonalnego manikiuru utrzymującego się do 10 dni.
Jego tajemnica tkwi w specjalnej formule, na którą składają się wapń i minerały morskie odpowiadające za wzrost i wzmocnienie płytki. Wyciąg z wodorostów oraz wygładzająca proteina perłowa wykazują natomiast właściwości nabłyszczające. Dzięki temu Complete Salon Maniucure wzmacnia i odżywia kolor.
Na uwagę zasługuje również podwójny pędzelek. Można nim pomalować całą powierzchnię paznokcia za jednym pociągnięciem.