paznokcie hybrydoweManicure hybrydowy
W tym sezonie modny staje się manikiur hybrydowy. Wykorzystuje on bardzo trwały i błyszczący lakier, który utrzymuje się nawet do dwóch tygodni. Kolejnymi jego zaletami jest to, iż lakier nie odpryskuje, nie ściera się oraz, co istotne dla wielu pań, bardzo szybko schnie.
Taki manikiur niewątpliwie jest pożądany w czasie wakacji, kiedy nasze dłonie mają częsty kontakt z wodą.
Manikiur hybrydowy w swoim założeniu ma nie uczulać oraz nie niszczyć płytki paznokci.

Manikiur hybrydowy wykorzystuje preparat, którego skład jest opatentowany, zaś samo jego nałożenie tak łatwe, jak pomalowanie paznokci zwykłym lakierem. Pomalowana płytka wygląda tak, jak po nałożeniu na nią żelu, jednocześnie jest tak trwała, jak po akrylu.
Czas wykonania manikiuru hybrydowego jest też znacznie krótszy, aniżeli nałożenie żelu czy akrylu i wynosi około 45 minut.
Czynność tę rozpoczyna przygotowanie płytki poprzez odsunięcie skórek i wypiłowanie paznokci, następnie stylistka przechodzi do nałożenia bazy, po której nanosi dwie warstwy lakieru, utwardzając je odpowiednim preparatem, wykorzystując następnie lampę UV.

Lakier taki należy zmywać specjalnym zmywaczem na bazie acetonu, który wysusza płytkę. Po dwóch tygodniach zaleca się, aby paznokcie odpoczęły, dlatego przez kolejne dwa tygodnie paznokcie nie powinny być malowane taką metodą. Aby przywrócić płytce kondycję zaleca się na ten czas stosowanie odżywek.

Koszt manikiuru hybrydowego wynosi, w zależności od salonu około 100-150 zł. Jego usunięcie to koszt około 50 zł. Jeżeli pierwszy raz decydujemy się na takie paznokcie, konieczne może okazać się ich przedłużenie, co rzecz będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami. Są one różne od zastosowanej metody oraz rzecz jasna długości.