Korektor to jeden z podstawowych kosmetyków, które znajdują się w kobiecej kosmetyczce. Pozwala zamaskować niedoskonałości skóry lecz aby tak było, potrzebna jest nam wiedza na temat ich rodzajów i wykorzystywania ich w praktyce. W składzie korektora znajduje się większa ilość pigmentu, dlatego też jest on w stanie lepiej zamaskować niedoskonałość, aniżeli podkład.

Aplikacja korektora
Korektor winien być poprzedzony zastosowaniem na oczyszczoną skórę kremu, jaki używamy. Nakładamy go po zastosowaniu podkładu, który już sam nieco ukryje niedoskonałość.
Korektora należy używać ostrożnie, bowiem nałożenie zbyt dużej jego ilości spowoduje przyciemnienie fragmentu skóry, co nie będzie wyglądało ładnie i estetycznie.

Korektor a rodzaj niedoskonałości
W zależności od tego, jaki problem chcemy zamaskować, należy sięgnąć po odpowiedni korektor.

Korektor na wypryski
Najczęstszą przyczyną sięgnięcia po korektor jest chęć ukrycia wyprysków. Ważne jest, aby sięgnąć po korektor przeznaczony do tego celu, w przeciwnym przypadku możemy spowodować zaostrzenie stanu zapalnego. Odpowiednie są tu korektory do pielęgnacji cery trądzikowej. W ich składzie znajdują się substancje antybakteryjne i złuszczające, zatem korektory takie nie tylko zamaskują pryszcze, ale i przyspieszą ich zagojenie się.
W składzie korektorów na wypryski znajduje się często kwas salicylowy, olejek z drzewa herbacianego lub inne substancje o charakterze wysuszającym.
Czerwone krosty dobrze maskuje korektor zielony, który po zblednięciu krosty należy zamienić na korektor w kolorze skóry.

Polecane korektory:
Oriflame Korektor w sztyfcie Tea Tree – dwukolorowy, z olejkiem z drzewa herbacianego, cena 25zł.
Vichy Normaderm, sztyft wysuszający i maskujący niedoskonałości, z lipohydroksykwasem, cena 37 zł.

Korektor na cienie pod oczami
Zamaskowania wymagają również często cienie pod oczami. Wybierając go należy kupić korektor o dwa tony jaśniejszy od naszej skóry, bowiem ma on rozjaśnić skórę i wyrównać jej koloryt.
Polecane są płynne modele z pędzelkiem, który ułatwia rozprowadzanie preparatu.
Przed zastosowaniem korektora należy wklepać w skórę wokół oczu krem nawilżający. Dzięki temu unikniemy powstania zmarszczek, bowiem skóra nie będzie przesuszona. Korektor należy nałożyć w niewielkiej ilości i wklepać delikatnie w skórę.
Zastosowanie korektora pod oczy rozjaśni skórę i zmniejszy cienie pod oczami, nie jest jednak w stanie zamaskować sinych podkówek.

Polecamy:
IsaDora Perfect Concealer – korektor w kremie, idealny dla cery suchej. W jego składzie znajduje się między innymi prowitamina B5, witamina E, łagodząca alantoina. Cena 40 zł.
Lumene Light Reflect Highlighter – korektor rozświetlający z pędzelkiem. Cena 60 zł.

Korektor na rozszerzone naczynka
Podobnie jak w przypadku wyprysków, idealnym korektorem maskującym popękane naczynka krwionośne będzie korektor w kolorze zielonym. Jeśli pajączki są pojedyncze i małe, wystarczający okaże się korektor w sztyfcie, jeśli jednak zatuszowaniu ma ulec większa ich ilość, sprawdzi się korektor o kremowej konsystencji.
Korektor ten należy nałożyć bezpośrednio na skórę, jeszcze przed zastosowaniem podkładu. Aplikując go dobrze jest rozgrzać go w dłoni, następnie wklepać w skórę. Rozsmarowanie korektora sprawi, że nie uzyskamy równomiernej powierzchni.

Korektor na przebarwienia
Na skórze powstają niekiedy przebarwienia, które nie wyglądają zbyt estetycznie, dlatego wiele osób decyduje się na ich ukrycie.
Kolorem korektora, który poradzi sobie z brązowymi przebarwieniami jest beżowy, przebarwienia sine należy zatuszować korektorem żółtym, natomiast przebarwienia białe zginą pod wpływem zastosowania korektora w kolorze skóry.
W przypadku niewielkich przebarwień warto sprawdzić, czy nie poradzi sobie z nimi zwykły korektor w sztyfcie lub ołówku. Jeśli jednak przebarwienia zajmują sporą powierzchnię skóry, należy poszukać korektorów specjalistycznych dostępnych w aptekach.
Korektor tuszujący przebarwienia skóry należy nakładać bezpośrednio na nią, jak w przypadku zastosowania korektora tuszującego popękane naczynka.

Polecamy:
Inglot, Perfect Concealer 05 Korektor do plamek żółtawych i brązowych. Cena 10 zł.
La Roche-Posay Touche Pro Unifiance Podkład kamuflujący. Cena 60 zł. Utrzymuje się do 16 godzin, zawiera filtr UV SPF 60.

 

źródło: uroda-wdziek.pl