Mleczka i toniki do twarzy LA ROCHE-POSAY Effaclar płyn micelarny 400mlW poprzednim wpisie opisywaliśmy niektóre mniej znane produkty z rodziny La Roche Posay Effaclar. Do tej pory pokazaliśmy, że są to produkty nie tylko „na pryszcze”. Owszem, panuje przekonanie, iż Effaclar to produkt do walki z trądzikiem. Dzieje się tak, dlatego że konkretny kosmetyk z rodziny Effaclar którego zadaniem jest zwalczanie trądziku, jest po prostu bardzo skuteczny. A jak prezentują się pozostałe kosmetyki z tej rodziny?


Effaclar K to produkt, którego zadaniem jest regeneracji skóry tłustej i przeciwdziałanie powrotom wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Wersja Effaclar K+ dodatkowo w mocniejszy sposób przeciwdziała błyszczeniu się skóry (jeśli akurat zmagamy się z tym problemem). Zawiera Retinol oraz kwas linolowy, dzięki czemu odblokowuje zatkane pory oraz koryguje i odnawia powierzchnię skóry.  Preparatu należy używać, aby uniknąć powrotu niedoskonałości po kuracjach mocniejszymi preparatami.

Marka Effaclar posiada także preparaty do oczyszczania, są to żel, tonik oraz płyn micelarny. Żel oraz płyn micelarny są dedykowane głównie cerze tłustej oraz wrażliwej. Płyn micelarny jest produktem na tyle neutralnym, na ile to możliwe – nie zawiera mydła, alkoholi ani żadnych barwników czy też parabenów. Jego pH to rzecz jasna neutralne 5,5.  Tonik z kolei jest produktem, który ma za zadanie ściąganie porów przy jednoczesnym zapobieganiu ich zatykaniu. Dzięki czemu będziemy mieli pewność , że wszystko w tej materii będzie w jak najlepszym porządku.  Należy go stosować rano oraz wieczorem, za pomocą zwilżonego wacika, zaraz po osuszeniu i oczyszczeniu skóry twarzy. Żel oraz płyn micelarny, stosujemy wedle potrzeby i uznania.

Effaclar K